Aktualności
»Media
»Internet
»Komputery
»Kultura
»Gospodarka
»Polityka
»Kraj, Świat
»Telekomunikacja
»Nauka
»Dodaj kanał RSS
Najpopularniejsze tagi:
spolszczenie
wsi
chce
nowy
polska
nowe
polsce
akcji
raport
tvn
usa
premier
roku
euro
polski
mln
nowa
internet
sprawie
abp
Znajdź wiadomości na wybrany temat:
2023-09-22 11:17:25| Telepolis.pl
Spotify szykuje przykrą niespodziankę dla użytkowników. Dostęp do długo zapowiadanej usługi HiFi może ich słono kosztować.Spotify to aktualnie najpopularniejszy serwis, zajmujący się streamingiem muzyki. Mimo to pod jednym istotnym względem platforma cały czas wyraźnie ustępuje konkurencji.
Mowa o jakości dźwięku. Podczas gdy m.in. Apple Music i Tidal już od jakiegoś czasu wykorzystują bezstratną kompresję, a nawet pliki wysokiej rozdzielczości, w Spotify nadal musimy się zadowolić mocno skompresowanymi plikami OGG i AAC.
Spotify Hi-Fi już niebawem. Cena dla desperatów
Na całe szczęście wygląda na to, że już niedługo ta sytuacja ulegnie zmianie. Jeden z użytkowników Reddita, u/Hypixely, odnalazł w kodzie aplikacji odniesienia do nowego progu subskrypcyjnego. Ma on obejmować nie tylko muzykę w bezstratnej jakości, ale także kilka innych funkcji, których nie znajdziemy w dotychczasowym planie Premium.
Mowa tu m.in. o playlistach generowanych z wykorzystaniem AI, dostępie do audiobooków (30 godzin miesięcznie) oraz nowych narzędziach do zarządzania kolejką odtwarzania. I wszystko byłoby super, ale...
...ale nowy plan będzie dużo droższy od obecnego Premium. Jego cena ma wynosić 19,99 dolarów/mies. Dla porównania, cena Spotify Premium w USA to 10,99 dolarów/mies. Mówimy więc o niemal dwukrotnej podwyżce za raptem kilka dodatkowych funkcji.
Konkurencja wytycza standardy
Haczyk polega tylko na tym, że najważniejsza spośród planowanych nowości - bezstratne audio - u konkurencji oferowana jest w cenie podstawowej subskrypcji. W Apple Music oznacza to 21,99 zł, natomiast w Tidalu 19,99 zł. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w Spotify nadal będzie to funkcja dla wybranych, gotowych płacić za tę samą usługę dwa razy więcej.
Jak na razie firma Spotify milczy w sprawie nowego planu i odmówiła komentowania ostatnich doniesień. Biorąc jednak pod uwagę, że stosowne informacje pojawiły się już w aplikacji, można się spodziewać, że na oficjalny komunikat nie będzie trzeba długo czekać.
Zobacz: Idą zmiany w Spotify. Subskrybenci nie zapłacą dodatkowo za audiobooki
Zobacz: Spotify chciał zakazać tego typu podcastów. Powód? Za dużo zarabiają
Kategoria: Telekomunikacja
2023-09-22 11:08:34| Telepolis.pl
Jakiś czas temu Urząd Skarbowy uzyskał nowe uprawienia, w ramach których bez powiadomienia może kontrolować konta Polaków. Wiemy, jak często do tego doszło.W zeszłym roku Urząd Skarbowy uzyskał nowe uprawnienia. Urzędnicy mogą kontrolować konta każdego Polaka, wystarczy tylko podejrzenie popełnienia przestępstwa. Sam zainteresowany nie musi być nawet informowany o wejściu na konto.
Serwis Business Insider dowiedział się, jak często do tego dochodziło w ciągu pierwszego roku obowiązywania przepisów.
Skarbówka wchodzi na konta Polaków
Nowe przepisy obowiązują od lipca 2022 roku. W ciągu pierwszego roku, czyli do lipca 2023 roku, Skarbówka weszła na konta 212 podatników. Co ważne, urzędnicy uzyskują w ten sposób dostęp do pełnej listy transakcji, liczby posiadanych kont (także oszczędnościowych), a także wszystkich kredytów. Tym samym fiskus zyskuje pełną wiedzę na temat kontrolowanego konta.
Uczciwie należy przyznać, że 212 kontroli tego typu nie robi wielkiego wrażenia. Skarbówka na razie zdaje się nie nadużywać swoich nowych uprawnień. Nie zmienia to faktu, że same przepisy budzą ogromne kontrowersje. Samo podejrzenie wystarczy, aby dokładnie prześwietlić konto Polaków.
Natomiast wzrosła liczba wszczynanych postępowań karno-skarbowych. Tych jest nawet ponad 2 tys. miesięcznie, co stanowi wzrost o 26 proc. rok do roku.
Zobacz: Kontrole pieniędzy Polaków trwają. Sygnał pojawi się nagle
Zobacz: Bankomaty mogą zniknąć z polskich miast. Jutro chwila prawdy
Kategoria: Telekomunikacja
2023-09-22 10:37:00| Telepolis.pl
Samsung zaprezentował dwa nowe warianty dobrze znanych smartfonów Samsung Galaxy S23 i Galaxy XCover6 Pro w wersjach Tactical Edition przeznaczonych dla wojska. Czym różnią się od podstawowych wariantów?Samsung Galaxy S23 w nowym wydaniu Tactical Edition staje się zupełnie innym telefonem, który z wyglądu przypomina pancerniaka. Z kolei Galaxy XCover6 Pro z 2022 roku to dobrze już znany wzmocniony model, który już od razu zapewniał zwiększoną wytrzymałość, ale w obydwu przypadkach pojawiły się nowe funkcje i usprawnienia, przydatne na polu walki.
Zobacz: Galaxy XCover6 Pro z niespodziewaną premierą. Nie wiemy tylko jednego
Nowe smartfony wprowadzane są w Stanach Zjednoczonych i stanowią efekt współpracy Samsunga z Departamentem Obrony USA. Pod względem podstawowej specyfikacji (SoC, pamięć, aparaty, akumulatory itd.) urządzenia niczym się nie różnią od standardowych wersji, ale otrzymały nowe funkcje sprzętowe i programowe.
Obydwa modele zostały zamknięte w super wytrzymałych, wymiennych obudowach w pustynnym kolorze. Obudowy zapewniają dodatkową ochronę ekranu, wytrzymałość na upadki, a żołnierz może je zamocować na klatce piersiowej na specjalnym, odchylanym uchwycie.
Tak jak podstawowa wersja, Galaxy S23 Tactical Edition zapewnia odporność IP68, ma też ochronę ekranu w postaci szkła Gorilla Glass Victus+ i ramę Armor Aluminum. W połączeniu z dodatkową obudową jest to wystarczające do działań taktycznych w terenie. Galaxy XCover6 Pro dodatkowo zapewnia zgodność z wymogami testów militarnych MIL-STD-810H i zniesie upadki z 1,5 metra, zapewni więc sprawność w każdych warunkach bojowych.
Nowością jest tryb noktowizyjny ekranu, dzięki któremu z telefonów można korzystać w pełnym wyposażeniu wojskowym z noktowizorem. W takim trybie oświetlenie ekranu jest minimalizowane, dzięki czemu wyświetlaczy telefonów nie widać w ciemności.
Obydwa modele zapewniają standardowe funkcje łączności, w tym LTE, Bluetooth i Wi-Fi, ale też oferują łączność w standardzie radiowym CBRS. Są też różne usprawnienia, jak automatyczne włączanie się trybu głośnomówiącego po odebraniu rozmowy, co może być według Samsunga pomocne podczas negocjacji w sprawie zakładników.
Ciekawy jest sprzętowy tryb stealth całkowicie odcinający wszystkie transmisje radiowe, w tym także GPS, dzięki czemu urządzeń nie można namierzyć po emisji sygnału i pola elektromagnetycznego.
Telefony można łatwo połączyć z zewnętrznymi odbiornikami GPS dla większej dokładności pozycjonowania, są też przystosowane do współpracy z dronami i laserowymi dalmierzami, co ułatwia planowanie podczas misji.
Samsung Galaxy S23 Tactical Edition i Galaxy XCover6 Pro Tactical Edition zostały także bogato wyposażone w oprogramowania przydatne dla wojska. Poza znanym dobrze pakietem Samsung Knox z szyfrowaniem na poziomie sprzętowym dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia Dual Data at Rest (DualDAR), czyli szyfrowanie dwuwarstwowe zgodnie z wymogami agencji NSA, nawet gdy sprzęt jest wyłączony lub w stanie nieuwierzytelnionym. Smartfony w edycji taktycznej wyróżniają też się aplikacjami takimi jak Android Team Awareness Kit (ATAK) i Battlefield Assisted Trauma Distributed Observation Kit (BATDOK). Są to specjalistyczne aplikacje w środowisku Android, przeznaczone do planowania i koordynacji działań taktycznych przez wojsko.
Taktyczne wersje Galaxy S23 i Galaxy XCover6 Pro nie trafią do masowej sprzedaży na rynkach konsumenckich, za to będą stanowiły specjalne wyposażenie amerykańskiego wojska.
Zobacz: Samsung Galaxy S23 test. Najmniejszy jest najlepszy
Zobacz: Panasonic Toughbook 40 testowałem laptopa dla wojska. To genialny sprzęt
Kategoria: Telekomunikacja
2023-09-22 10:20:08| Telepolis.pl
Procesor Intel Core i9-14900KF pojawił się w bazie programu PassMark i od razu stał się najszybszym układem w teście jednowątkowym.Chociaż w trakcie Innovation 2023 Intel nie zająknął się słowem na temat procesorów Raptor Lake Refresh, to wszystko wskazuje na to, że premiera nadal planowana jest na październik. Najmocniejszy wariant Core i9-14900KF, czyli bez iGPU, pojawił się już nawet w bazie programu PassMark, gdzie zajął zaszczytne pierwsze miejsce.
Wydajność Intel Core i9-14900KF
Procesor Intel Core i9-14900KF pojawił się w bazie programu PassMark. Co ciekawe, od razu wskoczył na pierwsze miejsce wśród najwydajniejszych układów w teście jednowątkowym. Z wynikiem 4939 punktów wyprzedził Core i9-13900KS i to aż o 170 punktów. Na kolejnych miejscach, z jeszcze większą stratą, znajdują się 13900K oraz 13900KF.
Taki wynik udało się uzyskać w zestawie z dość standardowymi pamięciami DDR5-5600, więc z pewnością nie jest to najlepszy, możliwy rezultat. Niestety, dużo gorzej wygląda to już w testach wielowątkowych, w których Core i9-14900KF wypada zaledwie o 0,6 proc. lepiej od Core i9-13900K i przegrywa z Core i9-13900KS. Jednocześnie najszybszym CPU w zestawieniu jest Ryzen 9 7950X3D.
Zobacz: Zdradzono ceny Intel Raptor Lake Refresh. Jest dobrze
Zobacz: Specyfikacja GeForce RTX 5090. To będzie ogromny wzrost wydajności
Kategoria: Telekomunikacja
2023-09-22 09:34:14| Telepolis.pl
Jakiś czas temu Urząd Skarbowy uzyskał nowe uprawienia, w ramach których bez powiadomienia może kontrolować konta Polaków. Wiemy, jak często do tego doszło.W zeszłym roku Urząd Skarbowy uzyskał nowe uprawnienia. Urzędnicy mogą kontrolować konta każdego Polaka, wystarczy tylko podejrzenie popełnienia przestępstwa. Sam zainteresowany nie musi być nawet informowany o wejściu na konto.
Serwis Business Insider dowiedział się, jak często do tego dochodziło w ciągu pierwszego roku obowiązywania przepisów.
Skarbówka wchodzi na konta Polaków
Nowe przepisy obowiązują od lipca 2022 roku. W ciągu pierwszego roku, czyli do lipca 2023 roku, Skarbówka weszła na konta 212 podatników. Co ważne, urzędnicy uzyskują w ten sposób dostęp do pełnej listy transakcji, liczby posiadanych kont (także oszczędnościowych), a także wszystkich kredytów. Tym samym fiskus zyskuje pełną wiedzę na temat kontrolowanego konta.
Uczciwie należy przyznać, że 212 kontroli tego typu nie robi wielkiego wrażenia. Skarbówka na razie zdaje się nie nadużywać swoich nowych uprawnień. Nie zmienia to faktu, że same przepisy budzą ogromne kontrowersje. Samo podejrzenie wystarczy, aby dokładnie prześwietlić konto Polaków.
Natomiast wzrosła liczba wszczynanych postępowań karno-skarbowych. Tych jest nawet ponad 2 tys. miesięcznie, co stanowi wzrost o 26 proc. rok do roku.
Zobacz: Kontrole pieniędzy Polaków trwają. Sygnał pojawi się nagle
Zobacz: Bankomaty mogą zniknąć z polskich miast. Jutro chwila prawdy
Kategoria: Telekomunikacja
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] następna »